środa, 4 lutego 2015

Jak dobrać suknię ślubną do swojej sylwetki...

Każda kobieta powinna znać swój typ sylwetki. Jeśli nie wiesz, jakiego typu jest Twoja figura, stań przed lustrem i dokładnie się przypatrz, czy odpowiada jej któryś z poniższych kształtów. 

1. Sylwetki: dzwon, gruszka - litera A
Te sylwetki odznaczają się zgrabną górą oraz szerszymi biodrami. Do tego typu najlepiej będą pasowały sukienki o kroju litery A, podkreślające zgrabną talię oraz bogato zdobione lub drapowane w okolicach ramion tak, aby optycznie zrównoważyć górę z dołem. Moje propozycja dla tej figury:


2. Sylwetki: jabłko, wazon, cegła - litera H
Sukienka gorsetowa, rozszerzająca się już delikatnie nad talią tak, aby jak najbardziej zbliżyła nas do kształtu klepsydry oraz ukryła brzuszek. Kopertowo marszczona na biuście, z wycięciem w serduszko optycznie wysmukli ramiona. Moja propozycja:


3. Sylwetki: lizak, kielich, rożek - litera Y
Aby optycznie pomniejszyć duże ramiona oraz biust a powiększyć wąskie biodra należy zrezygnować ze strojnej góry a postawić na bogaty dół sukni. Ciężkie ozdoby lub nagromadzenie materiału sprawi, że proporcje się wyrównają. Należy zapomnieć też o rękawkach oraz ramiączkach które dodatkowo przykuwałby uwagę w problematyczne miejsce. Moja propozycja:


4. Sylwetki: klepsydra, kręgiel - litera X
To sylwetka, do której dążą wszystkie inne. Posiadaczka takiej figury może sobie pozwolić niemal na każdy fason sukni: rybka - pokreśli krągłości, princeska - będzie idealnie leżała, itp... 


5. Sylwetki: kolumna - litera I
To drobna, filigranowa sylwetka, o wąskich biodrach i niewielkim biuście. Aby go powiększyć, należy zadbać o strojną górę. Eleganckimi haftami i koronkami można podkreślić szczupłe plecy. Dół sukni najlepiej o kroju litery A bądź delikatnej princeski tak, aby nie był zbyt szeroki w stosunku do całości. 


Wszystkie wyżej pokazane suknie dostępne są na www.suknie-lilia.pl oraz na miejscu w Rybniku. Zapraszam wszystkie zainteresowane Panie na przymiarki ze stylistką czyli ze mną :) w każdy wtorek i czwartek po 15:00 (należy wcześniej się umówić telefonicznie)

Zapraszam!

2 komentarze: