czwartek, 3 marca 2016

Marzec 2016 - wydarzenia modowe

Marzec - powoli zaczynamy budzić się do życia na wiosnę... 
Taka aura sprzyja organizacji wszelkich imprez kulturalnych, muzycznych oraz modowych. Skupimy się na tych ostatnich ponieważ są najbliższe memu sercu <3 Marzec to także bardzo kobiecy miesiąc ze względu na Dzień Kobiet :) Przygotowałam dla was przegląd imprez na Śląsku, na które moim zdaniem naprawdę warto się wybrać. Ja tam będę, a Wy? 

1. To dopiero druga edycja FASHION INSIDE | Świętochłowice, którego główną ideą jest promowanie Talentów, związanych z szeroko pojętą sztuką i modą, których pasja daleka jest od utartych nurtów i schematów do których próbują przyzwyczaić nas Mass Media.

Tego jednego, wyjątkowego dnia Świętochłowice staną się stolicą mody. Dokładnie 12 marca Centrum Kultury Śląskiej „Zgoda” zaprasza na niezwykłe wydarzenie. Fashion Inside | Świętochłowice to druga edycja prestiżowej imprezy, zorganizowanej z okazji Dnia Kobiet. Od godziny 18 będziecie mieli okazję zobaczyć w akcji najlepszych modeli oraz piękne modelki, ubrane w światowe marki takie jak Alkai, Katarzyna Romańska, Blue Shadow, Grażyna Pander - Kokoszka. Na miejscu pojawią się wielcy kreatorzy mody, których do tej pory znaliście tylko z pierwszych stron gazet! Zawodowi fryzjerzy i wizażyści oraz sztab specjalistów stworzą niesamowite widowisko, które zapamiętacie na długo. W programie m.in. koncert Antka Smykiewicza, zespołu The Chance oraz kwartetu Filharmonii Śląskiej – AMBIENTE, konkurs wizytówkowy i bankiet. Niezapomniane wrażenia gwarantowane! Impreza została objęta honorowym patronat prezydent miasta Dawida Kostempskiego. 
 Jak było na poprzedniej edycji? Zapraszam na relację w poście Fashion Inside vol. 1

2.  Akademia Mody i Dizajnu | 2. Edycja
To wydarzenie jest skierowane do osób działających w branży mody niezależnej chcących rozpocząć działalność, rozwinąć ją, albo rozszerzyć swoją wiedzę z praktycznych umiejętności. Akademia będzie składała się z części szkoleniowej, w postaci warsztatów i prelekcji oraz rozrywkowej, w postaci pokazu mody młodych projektantów (dla niektórych to będzie pierwszy raz "ever"). Wszystko dopełni mini bankiet i muzyka. Akademia Mody i Dizajnu ma być cyklicznym wydarzeniem (dwa razy do roku), które przygotuje Cię to rozwoju w świecie mody oraz miejscem networkingu właścicieli niezależnych marek, bo zwykle brakuje wystawcom czasu na "pogaduszki" między sobą. Spotkania mają podnieść wiedzę uczestników lub dać inspirację do rozpoczęcia takiej działalności. Akademia Mody i Dizajnu ma być miejscem nauki i networkingu młodych twórców! 
Cały plan imprezy czyli rozkład wykładów, prelekcji i warsztatów znajdziecie tutaj.
A czy wspominałam, że podczas pierwszej edycji Akademii Mody i Dizajnu miał miejsce premierowy pokaz moje kolekcji Innocent? Nie widzieliście? Relacja foto na facebooku :) 

3. Pchli Targ w "Pace" czyli sprzedaj, kup lub zamień.
 Wydarzenie skierowane do wszystkich osób, które chcą pozbyć się zalegających w szafie ubrań i innych niepotrzebnych rzeczy. Można uzupełnić swoją garderobę na wiosnę i zrobić przy tym wielkie porządki! Ceny zaczynają się już od 1zł, wymiana dozwolona a każdy może mieć swoje stoisko. Co możesz przynieść? Wszystko! Książki, płyty, akcesoria i dodatki do domu, odzież, biżuterię, rękodzieło lub dziecięce zabawki. Zapraszam i do zobaczenia 19 marca już od 11:00

To tyle jeśli chodzi o mój przegląd marcowych imprez związanych z modą. Mam nadzieję, że zachęciłam was do przyjścia chociaż na jedną z nich. Z kim się zobaczę? Piszcie w komentarzach!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz